środa, 25 stycznia 2012

UWAGA ZMIANY! - Akcja konkursowa "Zapiekany Makaron"

Edit: Wpis opublikowany o godz. 11.27 i aktualizowany o polemikę z Marcinem o godz. 18.14

Mamy dla Was bardzo ważną wiadomość.
We wtorek 17. stycznia ogłosiłyśmy akcję konkursową zatytułowaną „Zapiekany Makaron”, którą planujemy przeprowadzić w najbliższy weekend 28-29.01.2012 r., a nawet dłużej ;) (ale o tym na samym końcu tej notki)

Pomysł akcji powstał po wymianie mailowej z przedstawicielem kampanii edukacyjnej „Makaron Rządzi Zdrowo”.
Współpraca miała polegać na organizacji konkursu kulinarnego lub konkursu np. z wiedzy o makaronie. W ramach nagrody Polska Izba Makaronu 3 zwycięzcom (wytypowanym przez nas dwie makaroniary) przekaże upominkowe zestawy, o których wspomniałyśmy we wpisie zapraszającym(klik) do udziału w akcji.

Postawiłyśmy na konkurs kulinarny o zawężonej tematyce pn. „Zapiekany Makaron”.

Informację o akcji zamieściłyśmy: tutaj na Paście i Baście!, na Facebooku na naszym blogowym profilu i na profilu akcji „Makaron rządzi zdrowo” oraz przede wszystkim postawiłyśmy na Durszlaka.

Na Durszlaku akcja, jako oczekująca, powisiała kilka dni i nagle zniknęła. W związku z tym dostałyśmy od Was maile z zapytaniem, czy akcja w ogóle będzie się odbywać.

Wiemy już jak powstał informacyjny chaos. Okazało się bowiem, że Durszlak nie zezwala na prowadzenie akcji komercyjnych (do jakich został zaliczony „Zapiekany Makaron”). Nie zezwala, ale pod jednym warunkiem, który wyjaśnił nam Marcin z Durszlaka. Otóż współorganizator konkursu, czyli Polska Izba Makaronu, aby korzystać z dobroci Durszlaka musi najpierw odpowiednio zapłacić, by móc się tam promować. W sumie rozumiemy to i nie mamy żalu.

(Marcin wyjaśnia: „Nie jest tak, ze nie chcemy takich akcji, nie usunęliśmy tej akcji, w żaden sposób jej nie ograniczyliśmy, poza tym, że jej nie reklamujemy i nie linkujemy. Myślimy bowiem, że podmioty komercyjne nie powinny wykorzystywać innych podmiotów komercyjnych do własnej autopromocji nieodpłatnie, zwłaszcza, że dysponują sporym budżetem reklamowym.")
Ok, Durszlak ma prawo zarabiać na czym i jak chce, a i my mamy prawo przeprowadzać jakie tylko chcemy akcje na swoim blogu. Czasem jednak dochodzi w tym do konfliktu interesów i obie strony nie mogą razem współpracować.
(Marcin protestuje: „obie strony nie mogą razem współpracować" myślę, że i to stwierdzenie jest trochę przesadzone :)”)
Dodajemy zatem – w tym konkretnym przypadku współpraca chyba nam nie wyjdzie. Ale jedna akcja, to nie wszystkie ;)
Przy okazji chcemy tutaj podkreślić, że my obie z tytułu prowadzenia akcji nie otrzymujemy żadnych korzyści finansowych ani materialnych. Dla nas nagrodą za akcję jest zwykła satysfakcja z tego, że promujemy produkt (tj. makaron), który jest głównym tematem naszego bloga, który jest smaczny i zdrowy oraz który często lubimy zjadać (wymiennie) na śniadanie/obiad/kolację.

Przyjęłyśmy informację Durszlaka i usunięcie naszej akcji ze wspominanego agregatora blogów do wiadomości i nie drążymy dalej tematu.
(Marcin wyjaśnia: „Akcja *nie* została usunięta z Durszlaka. Jako że jest to akcja komercyjna, nie wysyłamy mailingu o niej do naszych użytkowników, jak również nie linkujemy do niej na naszych stronach, pozostawiając rozpropagowanie akcji Wam. Natomiast poza tym akcja ta działa jak wszystkie pozostałe akcje i jeśli Wy jej nie skasujecie, my na pewno tego nie zrobimy.”)
Sprawdziłyśmy to. Rzeczywiście - akcja nadal jest na Durszlaku (klik), tyle, że... niewidoczna, stąd cały chaos. Tym samym straciła według nas szanse na zainteresowanie się nią przez potencjalnych chętnych uczestników.
Przy okazji uspokajamy i informujemy: akcja oczywiście się odbędzie i gorąco (bardzo gorąco, wszak makaron wyjdzie z piekarnika ;)) Was do niej nadal zachęcamy.
Z uwagi na brak akcji na Durszlaku, musimy sobie jakoś inaczej poradzić z jej przeprowadzeniem. Z tego więc tytułu wystąpią jednak małe kosmetyczne zmiany.

Dlatego w związku z zaistniałą sytuacją, prosimy Was o podawanie linków z Waszymi przygotowanymi daniami z akcji „Zapiekany Makaron” w komentarzu do wpisu zapraszającego do akcji.

Mamy tez jeszcze jedną dla Was informację: ponieważ wyszło jak wyszło postanowiłyśmy, że rozciągamy akcję w czasie i akcja z weekendowej zmienia się w tygodniową. Macie wobec tego więcej czas na smaczne zapiekanie przez cały, długi, zimowy tydzień. Akcja bowiem zaczyna się już w najbliższą sobotę 28.stycznia, a zakończy o północy w niedzielę 5. lutego.


Podsumowanie i ogłoszenie 3 zwycięskich dań opublikujemy jak najszybciej się da w najbliższym tygodniu tuż po zakończeniu akcji :)


Zapraszamy i prosimy przy wpisie wstawić bannerek ze zmienionym kodem html


Kod należy skopiować i wstawić na swoją stronę.


Ps. Marcinie, dziękujemy za mailową uprzejmą w tonie wymianę zdań. Sporo sobie wyjaśniliśmy i mamy nadzieję, że pomoże to nam uniknąć jakiś niesnasek na przyszłość, a przynajmniej na wtorkowe bogerskie spotkanie ;)16 komentarzy:

 1. Chciałbym sprostować ten wpis, bo jest, powiedzmy, "nieścisły".

  1. "usunięcie naszej akcji ze wspominanego agregatora blogów". Akcja *nie* została usunięta z Durszlaka. Jako że jest to akcja komercyjna, nie wysyłamy mailingu o niej do naszych użytkowników, jak również nie linkujemy do niej na naszych stronach, pozostawiając rozpropagowanie akcji Wam. Natomiast poza tym akcja ta działa jak wszystkie pozostałe akcje i jeśli Wy jej nie skasujecie, my na pewno tego nie zrobimy.

  2. Nie jest prawdą, że "Durszlak nie zezwala na prowadzenie akcji komercyjnych". Patrz pkt. 1

  3. "obie strony nie mogą razem współpracować" myślę, że i to stwierdzenie jest trochę przesadzone :)

  Mam nadzieję, że wyjaśniłem wszystkie kwestie, jeśli nie, proszę pytać. Napiszę też na ten temat na Durszlakowym forum.

  OdpowiedzUsuń
 2. Marcinie, tak jak obiecałam, uzupełniłam wpis o Twoje spojrzenie na sprawę. Myślę, że to nas czegoś nauczy na przyszłość. Przy okazji dziękujemy za mailową uprzejmą w tonie wymianę zdań. Sporo sobie wyjaśniliśmy i mamy nadzieję, że pomoże to nam uniknąć jakiś niesnasek na przyszłość, a przynajmniej na wtorkowe bogerskie spotkanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziewczyny, czekamy zatem na Wasze obiady ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. to rozumiem, że dodajemy tutaj linki? to ja zaraz pojadę :-))

  OdpowiedzUsuń
 5. To ja już pierwszy wrzucam :-) oto On...mój makaroni ;-)

  http://smakialzacji.blogspot.com/2012/01/makaron-zapiekany-w-papryce.html

  OdpowiedzUsuń
 6. A tu moja pierwsza propozycja
  http://mojekucharzenie-bozena-1968.blogspot.com/2012/01/482-makaron-zapiekany.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Oto i moje pierwsze danie:
  http://domiwkuchni.blox.pl/2012/01/Zapieczone-spaghetti-bolognese.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie Wasze smakowite propozycje skrzętnie notujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To ja mam drugi :-)

  http://smakialzacji.blogspot.com/2012/01/zapiekane-serce-z-makaronu.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzien dobry! czekamy na wyniki :))

  OdpowiedzUsuń

Będziemy wdzięczne za kilka słów od Ciebie :)
Gosia Oczko i Agata Kurczak