piątek, 26 lipca 2013

Vapiano - tam dobrze jeść dają

O restauracji Vapiano słyszałam od dawna. Jedni mówili o niej w samych superlatywach, inni jak o stołówce. Tak skrajne opinie sprawiły, że postanowiłam sama sprawdzić tą restaurację.
Okazja nadarzyła się całkiem niedawno, a wrażenia z wizyty są pozytywne.
Wnętrze bardzo mi się spodobało. Nowocześnie, tematycznie i przestronnie.


Duży lokal, dużo miejsc do siedzenia, dużo możliwości- można zająć stolik na zewnątrz na kanapach lub wysokich stołkach, w środku naprzeciwko kuchni, bądź też z boku, gdzie jest bardziej intymniej i ustronnie.
Przy wejściu podchodzimy do pewnego typu recepcji, gdzie Pani wręcza nam karty, na które nabijane jest to co zamówiliśmy- coś w stylu kart kredytowych. Z jednej strony to bardzo fajna rzecz, ale z drugiej trochę upierdliwa, bo każdy musi mieć swoją kartę i jeśli chcemy za kogoś zapłacić, musimy wziąć jego kartę.
Nie ma tam obsługi kelnerskiej, jest tylko długa lada podzielona na kilka stanowisk- w zależności co chcemy zamówić to wybieramy odpowiednie stanowisko- albo z pizzą, albo z makaronem, albo z sałatkami. Ja oczywiście wybrałam makaron, ale jak na blondynke przystało ustawiłam się nie przy tym stanowisku co trzeba… ;)
Zauroczyła mnie ilość makaronu, jego kształtów i rodzajów, nie wiedziałam na jaki się zdecydować, więc zdałam się na opinię kucharza. Sosów tez było trochę do wyboru, ale żaden mi nie pasował, dlatego wybrałam zwykły pomidorowy z dodatkiem ekstra w postaci krewetek. Kucharz przygotowywał danie na moich oczach i to mi się bardzo podoba. Pytał co dodać, jaką ostrość, czy dodawać kapary itp. Samo danie jakoś mnie nie powaliło na kolana, ale jadałam gorsze, więc tu spokojnie mogę dać 4/6.


Pizza też podobno smaczna- nie wiem nie jadłam, ale towarzyszowi wieczoru smakowało.
Ogólnie bardzo miło wspominam wyprawę do Vapiano i pewnie jeszcze tam nie raz zaglądnę :)


MARYNARSKA BUSINESS PARK
UL. TAŚMOWA 7 . 02-677 WARSZAWA
+48 22 356 10 50
warszawa@vapiano.pl

9 komentarzy:

Będziemy wdzięczne za kilka słów od Ciebie :)
Gosia Oczko i Agata Kurczak