poniedziałek, 7 października 2013

Ekstra szybkie makarony dla leniwych

Nie będę kłamać, że jestem tak zapracowana, że nie mam czasu ugotować makaronu. Bo choć wprawdzie czasu mam mniej, niż bym chciała (ach te krótsze dni), to jednak na gotowanie udaje mi się go trochę wyłuskać. 
Problem tylko jest taki, że jak już gotuję makaron, to robię danie ekstra szybkie jak na przykład miso z makaronem sojowym, albo te poniższe – spaghetti aglio olio z brokułami lub prostą sałatkę. Jak widać - nic szczególnego.

W sekrecie tylko powiem, że wczoraj jednak znalazłyśmy z Kurczakiem trochę więcej czasu i wspólnie zrobiłyśmy gnocchi. Ale one zasłużyły na osobny wpis, na który jeszcze przyjdzie stosowny czas.Spaghetti aglio olio z brokułami (pomysł z myślą o brokułożernej Lili)

pełnoziarniste spaghetti
starty czosnek
oliwa
ugotowane różyczki brokuła
sól

Ugotowany makaron wymieszałam na patelni z podgrzaną oliwą z czosnkiem. Podawałam na talerzu z różyczkami brokuła.Sałatka z łosiami (pomysł na szybkie danie po pracy)

makaron pełnoziarnisty łosie
miks sałat
pokrojony pomidor
zielony ogórek
oliwa
ocet balsamiczny
sól i pieprz kolorowy
sezam

Sałatę wymieszałam z ugotowanym makaronem, pomidorem i ogórkiem. Oliwę połączyłam z octem (2-3 łyżki oliwy na 1 łyżkę octu), doprawiłam i też wymieszałam z resztą. Na koniec posypałam sezamem.


9 komentarzy:

Będziemy wdzięczne za kilka słów od Ciebie :)
Gosia Oczko i Agata Kurczak